Uçak Biletini Seç Berlin Gezilecek Yerleri Gör

0

Uçak Biletini Seç Berlin Gezilecek Yerleri Gör
Almanya’nın önemli şehirlerinden birisi olan Berlin; sadece Almanya’nın önemli kentlerinden birisi olmakla da kalmıyor, Avrupa’nın da önde gelen şehirleri arasında yer alıyor. Avrupa’da Türklerin en fazla yaşadıkları olarak bilinen Berlin; tarihi ve turistik değerleriyle ön plana çıkıyor. Gerek tarihi açıdan, gerekse de doğal güzellikler bakımından Berlin’de önem arz eden birçok farklı yer bulunuyor. Aynı zamanda Türklerin çoğunlukta olduğu bu bölgede kaybolma sorunu da yok. Eğer bir adresi bulamadıysanız; size manavdan sağa, sonra hemen ilk sola gir gibi tarifler verebilecek birçok insanı bulacaksınız. Yani hem dil sorunuyla, hem de yolunuzu bulmamama durumuyla Berlin’de karşılaşmayacaksınız. Her girdiğiniz sokakta ve yürüdüğünüz caddede bir Türk’e rastlama ihtimaliniz yüzde 90 neredeyse. Bu durum da Türklerin en fazla gezi düzenlediği şehrin Almanya Berlin olmasında etkili oluyor. Hem bünyesinde tarihi ve turistik açıdan birçok değeri barındırıyor, hem de Türkler için yolunu kaybetme sorunu bulunmuyor. Hal böyle olunca da Almanya Berlin gezilmesi gereken yerler arasında yer alıyor.

Berlin-Oberbaum-bridge-in-Berlin-Germany

Özellikle yazın yapılacak olan gezilerde Berlin tercih edilebilir. Zira yazın hava sıcaklığı 24 derece dolaylarında ve rahatlıkla bu mevsimde gezilebilecek bir şehir Berlin. İlk olarak Brandenburg kapısı çıkıyor karşımıza. Berlin’in simgesi haline gelen Brandenburg Kapısı; 4 mevsim kabalık oluyor. Berlin’in en fazla turist çeken bölgesi olarak ön plana çıkan bu yerin hemen kuzeyinde Reichstag karşımıza çıkıyor. Şehrin manzarasını en güzel şekilde yansıtan Reichstag; tepesindeki cam kubbeyle de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Bunların yanı sıra; Alexanderplatz, Berliner Dom, Müze Adası, Bergama Müzesi gibi önemli yerler de yine Berlin’in bu denli ön planda olan bir Avrupa şehri olmasında önemli bir paya sahiptir. Film müzelerinin de yer aldığı Berlin; bu yönüyle de kültür-sanat alanındaki yeriyle de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Zira Berlin bu ve bunun gibi yerlerle daha da önemli bir kent halini alıyor ve dünyadan milyonlarca turisti bünyesinde barındırdığı tarihi ve turistik değerlerle kendisine çekiyor; bu yüzden gezi düzenleneceği zamanlarda havayolu şirketleri de Berlin seyahatlerine bir hayli önem vermektedir.

berlin-skyline

Berlin seyahatlerine gezi düzenleyen havayolu şirketleri arasında Türk Hava Yolları firması da yer alıyor. THY’den uçak bileti satın alarak ya da THY’nın zaman zaman düzenlediği gezi turlarına katılarak Berlin’i yakından görebilir ve gerek tarihi, gerekse de turistik değerlerini teker teker gezebilirsiniz. THY’nın dönem dönem düzenlediği kampanyalar sayesinde THY ucuz uçak bileti fiyatları satın alarak Almanya’nın, hatta Avrupa’nın önemli kentleri arasında yer alan ve Türklerin bolca yaşadığı bir şehir olan Berlin’in altını üstüne getirebilirsiniz. THY uçak bileti satın alabilmek için; THY’nın resmi web sitesine bakabilirsiniz ve erken rezervasyon fırsatı sayesinde THY ucuz uçak biletlerini de karşınızda bulmuş olursunuz.

tech_berlin16__01__630x420

Paylaş.

Yazar Bilgi

Bir Yorum Yap