Sunexpress Roma Seyahati

0

Sunexpress Roma Seyahati
İtalya’nın başkenti Roma; Avrupa’nın önemli kültür başkentleri arasında yer alıyor. Tarihi yapısıyla ön plana çıkan Roma; eski çağlardan beridir önemini koruyor. Akdeniz’e yakın bir yerde konumlanan Roma; Tiber ve Aniane nehirleri arasında yer almaktadır. İtalya’nın en kalabalık şehir olan Roma; Avrupa’nın en geniş alana yayılmış başkentleri arasında yer almaktadır. İtalya’daki Milano, Napoli, Torino, Bolonya, Palermo, Catania, Floransa, Cenova ve Bari kentlerinin toplamından daha geniş bir yüzölçümü vardır. Toplam 4 milyon nüfusu bulunan bu şehir; tarih boyunca önemli olaylara tanıklık etmiştir. Eski Roma yani Bizans döneminde oldukça hareketli günler geçiren bu şehir; birçok önemli imparatorluğun da başkenti olmayı başarmıştır. Roma Krallığı, Roma Cumhuriyeti, Roma İmparatorluğu, Papalık Yönetimi, İtalya Krallığı ve İtalya Cumhuriyeti’nin merkezi olmayı başaran Roma; tıpkı İstanbul gibi 7 tepe üzerine kurulmuştur. Palatino, Aventino, Campidoglio, Quirinale, Viminale, Esquilino, Celio tepeleri üzerine kurulmuş olan Roma’da; tarihi açıdan gezilecek yerlerin sayısı oldukça fazladır. Bu şehri gezmek isteyenler uzunca bir tatil geçirebilirler. Gezmekle bitmeyecek derecede tarihi kalıntısı bulunan Roma; Avrupa’nın ve dünyanın birçok kentiyle de kardeş şehir bağlantısı bulunan bir şehir konumundadır.

rometravelguide5

Roma’da gezilecek yerler listesinde; Kolezyum, Trevi Çeşmesi, Panteon, İspanyol Merdivenleri, Sistine Şapeli, San Pietro Meydanı, San Pietro Bazilikası, Vatikan Müzesi, Piazza Navona, Via Del Corso, Castel san’t Angelo, Piazza Venezia, Circus Maximus, Via Condotti, Roma Forumu, Palantino Tepesi ve Roma’nın maçlarını oynadığı stadyum gibi önemli merkezler yer almaktadır. Özellikle Trevi Çeşmesi, Vatikan Müzesi, Circus Maximus ve Roma Forumu; turistlerin Roma seyahati esnasında akın ettikleri yerlerin başında geliyor. Antik Roma, Roma İmparatorluğu ve günümüz Roma’sı düşünüldüğünde; bu şehirde gezilip görülecek yerlerin sayısının zaten oldukça fazla olduğu da açığa çıkıyor. Tarihi açıdan belki de Avrupa’nın en zengin kültürüne sahip olan şehri konumunda Roma yer alıyor. Bunun yanı sıra yine doğa harikalarının yer aldığı parkları, alanları, bahçeleri ve manzaralarıyla da Roma; Avrupa’nın önemli merkezleri arasında yer alıyor. Avrupa’nın ve dünyanın en önemli kültür başkentlerinden birisi olan Roma’ya özellikle yazın yapacağınız seyahatler sizin için daha sağlıklı olacaktır. Havanın güzel olmasıyla birlikte istediğiniz gibi Roma caddelerinde ve sokaklarda tur atabilirsiniz.

Rome (1)

Dönem dönem Avrupa’nın önemli şehirlerine turlar düzenleyen Sunexpress; sizin için Roma’ya da gezi düzenliyor. Roma’nın önemli yerlerini ve merkezlerini gezmek isteyenler; Sunexpress’in bu kampanyalarıyla uygun fiyata Roma’nın altını üstüne getiriyor. Sunexpress uçak biletlerine bakarak da yine tur olmasa bile; istediğiniz zaman kendi başınıza bu şehre seyahat edebilir ve görmek istediğiniz yerleri yakından görebilirsiniz. Sunexpress ucuz uçak bileti satın alabilmek için; seyahat yapacağınız tarihi önceden belirlemeniz ve bu havayolu firmasından erken rezervasyon fırsatıyla erkenden biletinizi almanız da yeterli olacaktır.

Paylaş.

Yazar Bilgi

Bir Yorum Yap