Rio De Janerio’da Tatil

0

Rio De Janerio
Çok uzaklarda bir ülke olan  Brezilya’da tarihi ve turistik açıdan gezilip görülmesi gereken birçok kent var. Özellikle bunların arasında karnaval havasında olan Rio de Janerio kenti turistik açıdan ön plana çıkıyor. Portekizce’nin resmi dil olarak konuşulduğu bu ülkede rehbere ihtiyaç duyabilirsiniz. Brezilya’nın en ünlü şehirlerinin başında gelen Rio De Janerio’da gezilip görülmesi gereken birçok yer bulunuyor. Sugar Loaf Tepesi bunların arasında ilk sırada yer alıyor. Buraya çıkmanın en kolay yolu; kişi başı 20 Dolar olan teleferik. Teleferik yardımıyla buraya kolayca çıkabilir ve bu doğal güzelliği yakından görebilirsiniz. 2. Sırada yine bir tepe çıkıyor karşımıza. Bu tepenin adı da ünlü Corcovado Tepesi. 711 metre yüksekliğe sahip olan bu tepeye ufak boy trenlerle çıkabilirsiniz. Tepeye çıkabilmeniz adına 2 vagonlu trenler karşınızda oluyor. Trenin ilk vagonunda samba yapan bir grubu göreceksiniz; turistleri ortama uyum sağlatmak amacıyla yapılan bu gösteri, eğlenceli dakikalara sahne oluyor. Bu tepeden şehri ayaklarınızın altında görebilir ve yüksek binaları seyredebilirsiniz. Rio De Janerio’yu gezmeye gittiğinizde; bu şehre özel olarak helikopter turu yapıldığını da göreceksiniz. Kişi başı 80 Dolar olan bu tur yaklaşık 7 dakika sürüyor ve Rio De Janerio’yu havadan izleyebilme fırsatına da sahip olmuş olacaksınız.

04-Trade with Brazil

Turistik açıdan ciddi öneme sahip olan ve Güney Amerika’nın en ünlü şehirleri arasında yer alan Rio De Janerio; plajlarıyla da dikkat çeken bir kent konumunda yer alıyor. Çok ünlü plajları bulunan bu şehirde yazın tatil yapmak son derece keyifli. Bu plajları gezmek için gittiğinizde kumsalda futbol, voleybol oynayanları ve güneşlenen Riolu yerleri de görebilirsiniz. Neşeli ve cıvıl cıvıl bir ortamın bu plajlarda karşınıza çıktığını göreceksiniz. Özellikle Copacabana Plajı; etrafındaki cafeleri ve kaldırım desenleriyle bir hayli ünlü bir plaj konumunda bulunuyor.

Futbolla haşır neşir olanlar için de Rio De Janerio’da gezilip görülmesi gereken müthiş bir stat bulunuyor. Maracana Stadı; 1950 Dünya Kupası’ndan bu yana hizmet veren dünyaca ünlü bir stat konumunda ve futbol severleri kendisine hayran bırakıyor. 1950 Dünya Kupası için özel olarak yapılmış bu statta o senenin finali de oynanmış. Uruguay’la Brezilya arasında oynanılan final maçında Uruguay Brezilya’yı 2-1 yenmeyi başarmış ve o zaman stat mavi beyaz Uruguay bayrağının renklerine boyanmış. Stat ilk yapıldığı zaman 210.000 kişi kapasitesiyle dikkat çekerken; şuan için güvenlik nedeniyle kapasite 95.000’e çekildi. Fakat yine de dünyanın en büyük ve en güzel statları arasında yer alıyor.Uçak Biletinizi alın ve tatilin keyfini çıkarın.1461225_339177552949173_1430373075014892797_n

Birçok doğal güzelliği ve tarihi yeri bulunan Rio De Janerio’ya gidebilmek için; havayolunu tercih edebilirsiniz. Ucuz uçak biletlerine bakarak bu şehre uygun fiyat aralıklarında gidebilir ve uzak bir ülke olan Brezilya’ya yolculuğunuzu da kısaltmış olursunuz. En ucuz uçak biletleriyle Rio De Janerio’ya gitmek artık kolay bir hal almış olacak.

Paylaş.

Yazar Bilgi

Bir Yorum Yap