Lyon Sunexpress’le Uçak Bileti Al

0

Lyon Sunexpress’le Uçak Bileti Al
Fransa’nın Paris’ten sonra en önemli şehir Lyon; gerek tarihi, gerekse de turistik açıdan birçok değeri bünyesinde barındırıyor. Lyon’da geçmiş yıllardan günümüze kadar gelen birçok tarihi eser ve kalıntı bulunuyor. Özellikle İlkbahar Yaz mevsimlerinde gerek tatil yapmak amacıyla, gerekse de gezi yapmak için Lyon’u tercih edebilirsiniz. Fransa’nın kültürünü, sanatını, gelenek ve göreneklerini en iyi şekilde yansıyan Lyon; sadece Fransa’nın değil, Avrupa’nın da en önemli merkezleri arasında yer alıyor. Zira bu şehrin futbol kulübü de yine şehre ayrı bir hava katıyor. Özellikle 7 sene üst üste şampiyon olup, Fransa ligini domine ettiği esnada hem Lyon’a, hem de Fransa’ya olan rağbet de artmaya başlamıştı.

lyon

Özellikle Fransa; eski çağlardan beridir hep Avrupa’nın önemli şehirleri arasında yer almayı başarmıştır. Fransa’nın güneybatısında yer alan Lyon; kuzeyde Croix-Rousse dağlarıyla çevrili bir alanda konumlanmış olmaktadır. Rhone ve Saone nehirleri üzerine konumlanmış bir şehir olan Lyon; gelişmiş mutfak kültürüyle sadece Fransa’nın değil; aynı zamanda Avrupa’nın da en kaliteli ve en zengin mutfağına sahiptir. Paris’e göre daha güneyde kalan Lyon; coğrafi konumu itibariyle daha sert bir iklimi bünyesinde barındırmaktadır. Bu yüzden buraya seyahat yapacaklar için Mayıs, Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarını önerebiliriz. Yazın 24 derece civarı bir hava sıcaklığının bulunduğu Lyon; bu mevsimde gezilmesi gereken bir şehirdir. Özellikle endüstri, sanayi, dokumacılık, sanatsal değerler oldukça gelişmiştir Lyon’da. Lyon’un ülkemiz için de önemli bir yeri vardır. Zira Lyon; Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Sinop şehrinin kardeş şehri konumundadır. Bu yüzden de ülkemiz için ayrı bir öneme sahiptir. Türklerin de sık olduğu bölgelerinden birisidir. Özellikle Fransa’da her geçen gün artan Türk nüfusunun bir bölümü de Lyon şehrinde yer almaktadır. Şehri gezmeye gittiğinizde dil sorunu da yaşamazsınız. Yolunuzu bulamadığınızda Türkçe tarif edecek birilerini rahatlıkla bulursunuz. Kaybolma riski de bu şekilde ortadan kalmış olur.

Fransa’nın bu önemli kentine seyahat etmek ve buradaki gerek tarihi değerleri,  gerekse de turistik mekanları yakından görmek istiyorsanız; havayolunu tercih edip, konforlu ve güvenilir bir şekilde Lyon’a uçabilirsiniz. Eğer uçak biletleri pahalı geliyorsanız; Sunexpress firmasının dönem dönem düzenlediği Lyon gezi turlarına bakabilirsiniz ya da gideceğiniz tarih kesinleştiğinde, aylar öncesinden erken rezervasyon fırsatı sunan Sunexpress’ten ucuza uçak bileti satın alabilirsiniz. Sunexpress uçak bileti fiyatları  satın alarak Lyon’u uygun fiyat aralıklarında yakından görebilir ve gerek tarihi değerlerini, gerekse de kültürel miraslarını inceleyebilirsiniz. Her zaman müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalar sürdürmeyi başaran Sunexpress; uçak biletlerindeki uygun fiyatlarıyla da dikkat çekiyor. Özellikle de Sunexpress uçak biletlerinin dönem dönem düzenlenen kampanyalarla daha da uygun hale gelmesi insanların bir yerler gezip görebilmeleri adına önem arz ediyor.

Paylaş.

Yazar Bilgi

Bir Yorum Yap