Los Angeles Seyahati Atlasjet Uçak Bileti

0

Los Angeles Seyahati Atlasjet Uçak Bileti
Amerikan’nın 2. En kalabalık şehri olan Los Angeles; kozmopolit yapısıyla ön plana çıkıyor. Yani bu şehirde farklı milletlerden farklı farklı insanları görebilmek mümkün. Özellikle Meksikalıların ağırlıkta olduğu bu şehirde; Çinliler de epey fazla. En lüks yapılara sahip olan bu şehirde; oldukça fazla ev var. Türkçe anlamı Melekler olan bu şehrin resmi adı City of Los Angeles. Bünyesinde barındırdığı tarihi değerler ve doğal manzaralarıyla Amerika’nın en gözde şehirlerinden. Sadece Amerika’nın değil, bütün dünyanın üzerine titrediği bir şehir. Özellikle yaz aylarında milyonlarca turisti barındıran bu şehirde; gezilip görülecek birçok yer de var. ABD’de 2. Büyük metropoliten bölgesi olan Los Angeles; 2010 yılında yalan nüfus sayımıyla yaklaşım 3 milyon 800 bin kişiyi işaret etmektedir. 1781’de Meksika tarafından keşfedilen Los Angeles şehrinde bugün de en fazla Meksika halkı bulunuyor. Uzak Doğu’dan Çinlilerin de bu şehirde oldukça fazlaca olması ilginç bir durum. Birçok önemli noktası ve yeri bulunan bu şehre yapacağınız seyahatlerde hiç sıkılmayacaksınız. Özellikle kültür-sanat alanında dikkatleri üzerine çekmeyi başaran bu şehirde; Holywood sinema film endüstrisinin yer alması da şehrin ne kadar önemli ve gelişmiş bir konumda olduğunu gösteriyor. Dünyaca ünlü yıldızların gövde gösterisi yaptıkları Holywood’un da burada yer alıyor olması; şehre ayrı bir hava katıyor ve yıldızlı kaldırımlara sahip olan Holywood Bulvarı; Los Angeles’da mutlaka gezilmesi gereken yerlerin başında geliyor.

F1D9EE1E-E25C-4A6E-9467-11E452C236B6Birçok mağazanın yer aldığı Holywood kaldırımlarında; turistlerin evlerine dönerken hediye alabilmeleri adına birçok hediyelik eşya dükkanı da bulunuyor. Caddede oturup dinlenebileceğiniz ve yemek yiyebileceğiniz restoran ve kafelerin sayısı da oldukça fazla. Caddede TCL Chinese Theatre adlı bir tiyatro salonu da yer alıyor. Önünde dünyaca ünlü isimlerin el ve ayak izleri de mevcut. Bu arada bölgeye uzak ama bakıldığında görülen bir dağda yazan Holywood yazısı da turistlerin ilgisini çekiyor. Özellikle bu dağı arkasına alıp fotoğraf çekinen insanlar oldukça fazla.

Filmlerin çekildiği alanlar da bu şehre hayat veriyor. Tam bir kültür-sanat şehri olan Los Angeles’da en popüler film stüdyosu ise; Universal Studios. Temasıyla turistleri kendisine hayran bırakan bu alanda eğlenceli bir park sizi bekliyor. Sabah erken saatlerden itibaren gezmeye başlasanız; akşama ancak bitirirsiniz herhalde Universal Studios bölgesini. Çünkü içerisinde görülmesi gereken birçok detay var.

870E1A56-4430-4190-9A1B-4A3B97F086E0

Bunun yanı sıra yine Los Angeles’da gezilecek birçok farkı nokta bulunuyor. Siz de bu şehri yakından görmek ve bünyesinde yer alan önemli yerleri gezebilmek için uçakla bu şehre seyahat edebilirsiniz. Hem yolculuğunuz olabildiğince hızlı geçer, hem de fazla yorulmamış olursunuz. Atlasjet uçak biletlerine bakarak bu şehre konforlu bir şekilde ucuza uçabilirsiniz. Üstelik dönem dönem çeşitli kampanyalar düzenleyen Atlasjet sayesinde uygun dönemlerde daha da ucuza bu şehri ziyarete gidebilirsiniz. Atlasjet ucuz uçak bileti satın alabilmek için yerinizi önceden ayırtmanız ve erken rezervasyon avantajıyla garanti altına almanız yeterli olacaktır. http://ucakbiletisec.com/atlasjet-ucak-bileti/

Paylaş.

Yazar Bilgi

Bir Yorum Yap