Borajet Vatikan Gezisi ve Uçak Biletleri

0

Borajet Vatikan Gezisi
Dünyanın en küçük ülkesi olan Vatikan; tarihi açıdan bulunmaz bir fırsat. Tarihi geziler için mutlaka bu ülke gezilip görülmeli. Roma yakınlarında bulunan ve Roma’yla adı anılan bu ülke; adeta bir müze konumunda. Bünyesinde barındırdığı tarihi değerleri ve eski çağlardan kalma kalıntılarıyla ön plana çıkan Vatikan; müze olarak da yine Roma’da bulunuyor. Vatikan Müzesi; bu anlamda Roma’nın ve Vatikan’ın en önemli yapıları arasında yer alıyor ve belki de 1. Sırada bulunuyor. Roma’ya gezi düzenleyen ilk durağı Vatikan Müzesi oluyor.

vatikan

1503 ve 1513 yılları arasında Julius 2 tarafından yaptırılmış olan Vatikan Müzesi de yine Roma’nın en ünlü yapıtları arasında yer almaktadır. Birçok çalışma ise; 18. Yüzyılda yapılmış olup, Vatikan Müzesi’nde sergilenmeye başlamıştır. Vatikan Müzesi’nde en sık ziyaret edilen noktalar; Sistine Şapeli, Raphael’in Odaları ve Etrüsk Müzesi olmaktadır. Bünyesinde bunun yanı sıra birçok önemli yeri ve noktası da bulunmaktadır. Bronz bir kapısı bulunan Vatikan Müzesi; insanları adeta bir dünyadan başka bir dünyaya alıp götürür. Bu kapıdan geçen insanlar kendilerini Roma’dan Vatikan ülkesine geçmiş olarak bulurlar. 42.000 metre karelik alanı kaplayan bu devasa müzede 70.000’den fazla eser bulunmaktadır. Bütün eserleri bir günde gezmek imkansızdır ve Vatikan’ı gezmek günler, haftalar alır. Alanın oldukça geniş olması nedeniyle içeride insanların yorulduklarında dinlenip oturabilecekleri ve bir şey yiyip, içebilecekleri mekanlar da bulunmaktadır. Vatikan Müzesi’nin her noktası az çok insanların dikkatini çekmektedir. Mimari yapısıyla ön plana çıkan ve devasa bir alanda konumlanmış olan bu müzede; Michelangelo’nun Sistine Şapeli belki de en fazla dikkat çeken eser konumundadır. Günümüzde daha modern bir halde bulunan bu müze; eskiden beri kendisini yenileyerek son halini almıştır. Yıllar ilerledikçe ve koşullar değiştikçe; müze de yenilenmiş ve modern hale gelmiştir. Vatikan Müzesi’ni gezmek isteyenler metroyla bu bölgeye ulaşabilirler. Metroda A hattı sizi Vatikan Müzesi’ne götürecektir. Farklı bölümleriyle insanların karşılarına çıkan Vatikan Müzesi’nde birçok müze, salon, avlu, galeri ve oda bulunmaktadır. Hepsinin de kendisine özgü bir adı ve özellikleri vardır.

St_Peter's_Square,_Vatican_City_-_April_2007

Müşterilerine daima kolaylıklar sunan ve onlara gezi fırsatı veren Borajet; Vatikan ziyaretlerinde de güzel fırsatları beraberinde getiriyor. Kampanyalarıyla yolcularının hem konforlu bir şekilde, hem de uygun fiyata burayı gezip görebilmelerine olanak sağlayan Borajet; ateş pahası uçak biletlerini de yansıtmıyor. Uygun fiyat aralıklarında sunduğu uçak biletleriyle; gezi severlerin ilk tercihi oluyor. Borajet uçak biletlerine bakarak, uygun tarihte burayı ziyaret edebilir ve erken rezervasyon fırsatından da faydalanarak uçuşunuzu daha ucuza getirebilirsiniz. Borajet ucuz uçak bileti satın alabilmek için öncelikle uçuş tarihinizi kesinleştirmeniz ve önceden yerinizi ayırtarak, erken rezervasyon fırsatından yararlanmanız gerekmektedir, bu şekilde ucuza Vatikan Müzesi ziyareti gerçekleştirebilmiş olursunuz.

Paylaş.

Yazar Bilgi

Bir Yorum Yap