AtlasJet Uçak Bileti İle San Francisco Seyahati

0

AtlasJet Uçak Bileti İle San Francisco Seyahati 
Amerika’nın Kalifornia Eyaleti’nin kuzeyinde yer alan San Francisco; dünyanın hem kültürel, hem de finansal anlamda önde gelen şehirlerinden bir tanesi. Şehrin batısında yer alan Büyük Okyanus ve kuzeyiyle doğusunu çevreleyen San Francisco Körfezi; doğal güzellikler açısında da şehrin önemini bir hayli arttırıyor. Yaklaşık 600 km2 alana sahip olan bu şehrin ortalama 475 km2‘si suyla kaplı olmaktadır. Uluslar arası kültür, finan ve ulaşım merkezi olma özelliğine sahip olan San Francisco; Çin mahalleleri ve Golden State Köprüsü’yle ön plana çıkmaktadır ve oldukça modern yapısıyla turistlerin büyük ilgisini çekmektedir. Viktorya mimarisiyle de; günümüz modern yaşantısına en uygun yapılan San Francisco’da yer almaktadır. Gezilip görülecek birçok yeri bulunan bu şehre mutlaka gezi düzenlemelisiniz. Eğer gezi ve seyahat zevk alıyorsunuz; San Francisco’nun sizin için gezilip görülmesi gereken yerler sıralamasında ilk 10’da yer alacağını belirtmek isteriz. Zira bünyesinde barındırdığı doğal güzellikleriyle ön plana çıkan bu şehirde; tarihi kalıntılar da oldukça fazla.

8A2127FC-896E-45D3-B078-0C9716929D9E

Sıcak iklimi ve sıra dışı imajıyla insanların kendisine hayran bırakan San Francisco; eğlence sektörünün de merkezi olmaktadır. Kaliforniya’ya bağlı olan San Francisco için City by the Bay ve Körfezde Şehir gibi lakaplar kullanılmaktadır. San Francisco’yu gezecek için önemli bir ayrıntı verelim. Eğer 25 Dolar öderseniz; 3 günlük sınırsız ulaşım hakkına sahip olacaksınız. Normalde tek yön yaklaşık 6 Dolar. Bu yüzden gezginler için 25 Dolara 3 günlük sınırsız ulaşım hakkı bulunmaz bir fırsat oluyor. Özellikle San Francisco’da yer alan caddelerin oldukça canlı olması sayesinde hiçbir zaman canınız sıkılmayacak. Etrafınızda kültür-sanat eserleri görebileceksiniz. Tam bir kültür-sanat merkezi olan San Francisco’da ulaşım da oldukça kolay.Union Square adlı meydanı burada bulacaksınız. Şehrin adeta kalbi konumunda bulunan bu meydanda birçok alışveriş merkezi karşınıza çıkacak. Sevdiklerinize güzel hediyeler alabilirsiniz.

Eğlenmek isteyenler için ise bu şehirde ünlü Cable Car dikkatleri üzerine çekiyor. Eğer eğlenmek ve tabiri yerindeyse biraz dağıtmak istiyorsanız; bu bar sizin için en uygun ortam. Ve tabiî ki Golden State Köprüsü. Bunu en sona bıraktık; çünkü San Francisco’nun en önemli yeri. İsmi her ne kadar sarı anlamına gelen bir kelimeden oluşsa da; kırmızı ve kırmızılığı uzaktan baktığınızda bile net bir şekilde belli oluyor. Bu dünyaca ünlü köprünün etrafında da tabi birçok önemli yer var. Alışveriş merkezleri, mağazalar, restoranlar ve hediyelik eşya dükkanları; ne ararsanız var Golden State Köprüsü etrafında.

Dünyanın en önemli şehirlerinden birisi olan ve bünyesinde birçok önemli merkezi barındıran San Francisco’ya en konforlu ve en hızlı seyahat yolu kuşkusuz havayolu. Bunun için de Atlasjet kampanyalarından faydalanarak, bu şehir için dönem dönem düzenlenen gezi turlarıyla bu şehri yakından görebilirsiniz. Atlasjet uçak bileti bakarak, uygun fiyat aralıklarında da yine bu şehri gezmeye gidebilirsiniz. Eğer Atlasjet ucuz uçak bileti satın almak istiyorsanız; erken rezervasyon fırsatından faydalanabilir ve San Francisco seyahatiniz kesinlik kazandıktan sonra biletinizi aylar öncesinden alabilirsiniz, bu şekilde seyahat edeceğiniz tarih için yerinizi de önceden garanti altına almış olacaksınız.

Paylaş.

Yazar Bilgi

Bir Yorum Yap