Alaska Gezilip Görülecek Yerler

0

Alaska Gezilip Görülecek Yerler
Özellikle kış mevsiminin önemli tarihi ve turistik yerlerinden birisi olan Alaska; tatil severler ve tarihi yapıları yakından görmek isteyenler için bulunmaz bir kent. Alaska’da gerek tarihi açıdan, gerekse de doğal güzellikler bakımından gezilip görülecek birçok yer bulunuyor. Kış mevsimin karın yağmasıyla birlikte muhteşem bir görünüme bürünen Alaska; yazın da aynı şekilde doğal güzellikleriyle gidenleri adeta kendisine hayran bırakıyor. Anchorage, Juneau, Ketchikan, Fairbanks, Homer, Skagway, Seward, Sitka, Denali National Park, Talkeetna, Haines, Kodiak Adası, Valdez, Soldotna, Girdwood, Hoonah, Wasilla, Palmer, Cooper Landing, Whittier gibi mekanlarıyla ön plana çıkan Alaska’da vaktinizi bir hayli güzel ve dolu dolu geçirebilirsiniz.

alaska-in-spring-amazing-wallpaper  Alaska’nın Juneau bölgesinde yer alan önemli mekanlar arasında; Tracy Arm Fjord, Mendenhall Glacier, Nugget Falls ve Shrine of St. Therese gibi merkezler yer alıyor. Nefes kesici güzellikte olan Tracy Arm Fiyord’u tekne turuyla gezebilir ve görkemli manzarasını yakından hissedebilirsiniz. Alaska’nın Skagway bölgesinde de Davidson Glacier dikkat çeken en önemli merkezlerin başında 1. Sırada yer alıyor. Skagway’da yer alan bu bölgede kano deneyimini tadabilirsiniz. Bu bölgede kano deneyimi yaşarken; aynı zamanda buzulların üzerinde yürüme fırsatını da bulacaksınız. Turistik açıdan ciddi öneme sahip olan bu bölgede; doğal güzellikleri de yakından görebilme fırsatı bulacaksınız. Aynı zamanda burada geçireceğiniz vakitte de bir hayli eğleneceksiniz. Alaska’nın bir diğer önemli bölgesi olan Seward’da da karşınız 1. Sırada gezilip görülmesi gereken yer olarak Kenai Fiyord National Park çıkacak. Doğal manzarası ve tabiatın eşsiz güzellikleriyle sizi kendisine hayran bırakacak olan Kenai Fjords National Park’ta vaktinizi güzel bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Bu bölgede bir sürü vahşi yaşamı da yakından görme fırsatı bulmuş olacaksınız. Tarihi açıdan ciddi önem arz etmekte olan Talkeetna Historical Society Museum da; Alaska’nın Talkeetna bölgesinde yer alan tarihi bir merkez konumunda yer alıyor. Tarihi açıdan hayli değerli olan bu müzeyi de Alaska’ya gitmeniz durumunda kesinlikle gezmelisiniz. Talkeetna Tarihi Müzesi aracılığıyla Alaska’nın tarihi dokularını da yakından hissetme fırsatı bulacaksınız.

alaskaTarihi ve turistik açıdan değerli bir konumda bulunan Alaska’da bunların yanı sıra da; gezilip görülmesi gereken birçok tarihi mekan ve doğal güzellikler yer almaktadır. Kodiak Adası’nda yer alan Fort Abercrombie devlet parkı, Kodiak Laboratuar Akvaryumu, Kodiak Adası, Alutiiq Müzesi, Kodiak Ulusal Vahşi Sığınak gibi yerler de yine Alaska’nın tarihi ve turistik değerini ön planda tutuyor. Alaska’da yer alan bu bölgeleri gezebilmek amacıyla buraya havayolunu tercih ederek gidebilirsiniz. En ucuz uçak biletleriyle bu bölgeye cebinizden fazla para çıkmadan gitme fırsatına sahipsiniz. Bu alanda hizmet veren firmalara bakarak en ucuz uçak bileti satın alıp; Alaska’yı yakından görebilir ve tarihi ve turistik merkezlerine doğru bir seyahat gerçekleştirebilirsiniz; tarihi ve turistik güzellikleriyle Alaska’da sizi son derece keyifli dakikalar bekliyor olacak.

article-2227646-0F4B881900000578-172_634x413

Paylaş.

Yazar Bilgi

Bir Yorum Yap